Chlorella – Słodkowodne glony istnieją na świecie od kilku mld lat

Chlorella – Słodkowodne glony które istnieją na świecie od kilku mld lat.

Mają tak złożony skład, że mogą zapewnić szeroki zakres składników odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Stanowią bogate naturalne źródło witamin A, B1, B6, C i E. Zawierają również magnez, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi, zdrowe serce, łagodzi nerwowość, a także jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów.
Jest ceniona za jej zdolność do detoksykacji i regulacji trawienia. Ponieważ może wiązać toksyny i odprowadzać je z organizmu. Wspiera również prawidłową mikroflorę w jelitach i czyści ich ściany rozpuszczalnym włóknem. Poprawia to trawienie pokarmu oraz wchłanianie witamin i minerałów przez ścianę jelita.

Zawiera również wysoki odsetek białek lub beta-karotenu. Już w samej nazwie alg widać, że znajduje się duża ilość chlorofilu, co przyspiesza gojenie się ran i zapobiega powstawaniu zakaźnego środowiska. Ma także korzystny wpływ na tkankę wątroby, którą regeneruje. Interesujący jest również aminokwas tryptofan zawarty w chlorelli, z którego powstaje serotonina. Wieczorem ciało zamienia ją w melatoninę i dlatego lepiej nam się zasypia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *